Ubierz się w stylu Claire Underwood

"House of cards" to serial, który wprowadza nas w świat wielkiej polityki, publicznych wystąpień oraz eleganckich przyjęć. Świat, który wymaga nieskazitelnego wizerunku i stroju idealnie dopasowanego do każdej okazji. Mistrzynią w tym zakresie, bez wątpienia jest Pierwsza Dama. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej stylowi Claire Underwood oraz jej modowym wyborom. 

Polityczne intrygi zdradzające kulisy dochodzenia do władzy, liczne romanse i fenomenalna gra aktorska Kevina Spacey oraz Robin Wright okazały się przepisem na sukces. Dziś "House of cards" oglądają miliony widzów na całym świecie. Wright wcielająca się w postać Pierwszej Damy Stanów Zjednoczonych stała się natomiast symbolem elegancji i dobrego smaku, a także inspiracją dla wielu kobiet.

Claire Underwood to kobieta silna, pewna siebie i bardzo ambitna. Jest kobietą sukcesu. Całe życie podporządkowała budowaniu politycznej kariery wraz ze swoim mężem Francisem. Garderoba Pierwszej Damy idealnie współgra z jej osobowością. Claire za pomocą ubrania tworzy barierę chroniącą dostępu do swojej prywatności. Tworzy przemyślaną kreację, który składa się na profesjonalny wizerunek polityczny.

Claire jest zdeterminowana i szalenie ambitna. Zrobi wszystko, by osiągnąć swój cel. Jej szafa odzwierciedla więc jej charakter. Jej wybory są stanowcze, a ona sama pozostaje w nich konsekwentna. Claire umiejętnie łączy ubrania i dodatki od czołowych projektantów. W jej garderobie znajdziemy kreacje od Andrew Gn, Michaela Korsa, Carier czy Saint Laurent. - tłumaczy w rozmowie z amerykańskim magazynem "Vogue" Kemal Harris, stylistka odpowiedzialna za garderobę serialowej Pierwszej Damy.

Claire jako Pierwsza Dama zawsze musi wyglądać perfekcyjnie. Jej stylizacje są profesjonalne, minimalistyczne i utrzymane w monochromatycznych barwach. Zawsze wybiera doskonale dopasowane sukienki i spódnice. Najczęściej są to fasony sięgające linii kolan. Ołówkowa spódnica, kobieca bluzka lub koszula oraz szpilki to zestaw, w którym czuje się najlepiej. Underwood chętnie zakłada także proste sukienki midi. Swoje stylizacje dopełnia natomiast delikatną biżuterią. Umiar i dyskrecja są niewątpliwie jej atutem.