Adele

Czerń to wybór kobiet silnych, pewnych siebie i niezależnych. Nie ma nic bardziej seksownego od sukienki w kolorze głębokiej czerni. Nie bez powodu barwę tą ukochała więc sobie Adele. Magia tego koloru tkwi w jego prostocie i elegancji. Piosenkarka preferuje stylizacje składające się głównie z czarnej barwy. Bawi się jednak jej odcieniami i fakturą materiałów swoich kreacji. Wieczorowy look gwiazda ożywia niewielkimi akcentami: zdobieniami na butach lub przy dekolcie kreacji. Czerń to najbardziej nieoczywista z barw. W teorii nie jest bowiem kolorem, a po prostu... brakiem światła widzialnego.

Czarny przedmiot jest tak ciemny, że kontrastując go z otoczeniem nie jesteśmy w stanie określić jego barwy z powodu niedoboru światła, jakiego do nas nie wysyła. W kulturze europejskiej czerń kojarzona jest przede wszystkim ze śmiercią i okresem żałoby. W starożytnym Egipcie natomiast i dla Indian była to barwa życia. W Chnach z kolei czarny jest kolorem symbolizującym szczęście. Jedno jest pewne: Bez czerni nie ma tajemnicy, dramatu czy formalności. Barwa ta od lat jest kojarzona z seksapilem, władzą, powagą i dostojnością. We współczesnej modzie trudno wyobrazić sobie brak tego koloru. Warto wiedzieć, że spopularyzowała go wielka wizjonerka i kreatorka - Coco Chanel. "Czerń jest ponad wszystko"- zwykła mówić projektantka. Trudno się nie zgodzić. Klasyczna "mała czarna" w jej wykonaniu nie przestaje święcić triumfów od kilku pokoleń. Czerń to klasa i elegancja. Garderoba w tym kolorze jest uniwersalna i nadaje się na wiele okazji. To bezpieczny kolor, który uwielbiają kobiety na całym świecie. Nadaje się zarówno na co dzień, do pracy, jak i na wielkie wyjścia.

Czarna sukienka to absolutny must have w każdej szafie. Stanowi doskonałą bazę, z której jesteśmy w stanie stworzyć wiele, bardzo efektownych stylizacji. Zakładając do niej wysokie szpilki i płaszcz jesteśmy gotowe na wielkie wyjście. Rockowa kurtka i botki na słupku przełamią stylizację i sprawią, że będziemy błyszczeć na imprezie w klubie. Cały look wystarczy uzupełnić tylko w dodatki. Dyskretna srebrna biżuteria lub duży wisior w mocnym kolorze. Wszystko zależy od naszej wyobraźni!