W stylu Victorii Beckham

Pod koniec lat 90-tych słynęła z obcisłych i skąpych strojów. Miała też wyraźną słabość do nadmiernej opalenizny i niebotycznie wysokich szpilek. Dziś, po starym wizerunku nie pozostało nic poza miłością do butów. Victoria Beckham- bo o niej tutaj mowa od lat jest uznawana za jedną z najlepiej ubranych kobiet na świecie. Jest również docenianą przez branżę projektantką. Jak wyglądała jej droga do odnalezienia własnego stylu i początki kariery w świecie mody? Dzisiaj zdradzimy Wam kilka ciekawostek z życia byłej Posh Spice. 

Victoria Beckham - szczęśliwa żona, matka czwórki dzieci i projektantka. Uwielbia kolor pomarańczowy, lamparcie cętki i swojego psa - buldoga o imieniu Coco Chanel. Nigdy nie rozstaje się z kremem do rąk, ulubioną szminką i kartką kredytową. Nie lubi się uśmiechać, bo jak twierdzi - nie pasuje to do jej pozycji w świecie mody. Żartuje, że "śmieje się wewnątrz". Najlepszą radę modową, jaką kiedykolwiek usłyszała, to dobrze znane wszystkim "mniej znaczy więcej". I trudno się z tym nie zgodzić. Od kiedy Victoria zaczęła się do niej stosować przestała zaliczać modowe wpadki, a jej pozycja jako ikony stylu stała się niezachwiana.

Ludzie często mnie pytają o to, czy wstydzę się swoich starych zdjęć. Odpowiadam, że nie. Wszyscy się zmieniamy. Kocham modę, uwielbiam eksperymentować ze stylami, z fryzurami, kolorem włosów czy z makijażem. Lubię się zmieniać. Wszystko, co robiłam w przeszłości spowodowało, że dziś jestem tu, gdzie jestem. Podchodzę do przeszłości z dystansem. - zdradziła w jednym z wywiadów Victoria Beckham.

Początki Victorii jako projektantki wcale nie były łatwe. Początkowo sugerowano, że po rozpadzie Spice Girls i nieudanej próbie rozpoczęcia kariery solowej Beckham chce wykorzystać pięć minut sławy i znane nazwisko. Victoria była jednak uparta. W 2006 roku postanowiła wypuścić pierwszą kolekcję jeansów sygnowanych jej nazwiskiem. Projekty nie spotkały się jednak z dużym zainteresowaniem, w związku z czym zostały wycofane ze sklepów. Później przyszedł czas na okulary przeciwsłoneczne. Wspólnie z mężem stworzyła linię dVb. Dopiero kolekcja na sezon jesień/zima 2008-2009, jaką zaprezentowała na nowojorskim Tygodniu Mody spowodowała, że zaczęto doceniać ją jako projektantkę, która ma coś do powiedzenia w świecie mody. Jej marka rozwijała się błyskawicznie. W 2009 roku Victoria ponownie zaczęła projektować okulary przeciwsłoneczne, później powstała również kolekcja Denim, linia torebek, a także tańsze propozycje, czyli kolekcja "Victoria". Każda z nich zbierała znakomite recenzje.

W 2011 roku Beckham została nagrodzona przez branżę nagrodą dla "Najlepszego Projektanta Roku". Kobiecość, elegancja i klasyka. Te trzy słowa najlepiej opisują jej projekty. Victoria jest zachowawcza, ale nigdy nie nudna. Często zaskakuje oryginalnymi wzorami lub intrygującymi detalami. Sama chętnie ubiera rzeczy które stworzyła. Niejednokrotnie mogliśmy ją zobaczyć w ołówkowej sukience lub długiej kamizelce, których jest pomysłodawczynią. Sama bowiem nie tworzy szkiców ubrań. Wymyśla ich ogólne konstrukcje, jednak detale opracowuje wraz z zespołem.

- Przyznaję, nie posiadam naturalnego talentu. Jestem w miejscu, w którym jestem, ponieważ zawsze wierzyłam, że jeśli będę ciężko pracować, będę w stanie dużo osiągnąć. - zdradziła w wywiadzie dla magazynu Allure.

Ciężka praca i konsekwencja się opłaciły. Dziś kolekcje Ready To Wear marki VB rozchodzą się niczym ciepłe bułeczki. Chętnie zakładają je również gwiazdy. Jedną z największych fanek projektów Victorii jest Blake Lively, a także Beyonce.

Victoria Beckham to uosobienie klasyki. Uwielbia ołówkowe spódnice, dobrze skrojone bluzki i koszule oraz klasyczne sukienki midi. Zazwyczaj jej stylizacja jest monochromatyczna lub składa się z dwóch kolorów. To daje jej pewność, że zawsze będzie wyglądać dobrze. Charakterystyczne dla jej wizerunku są także duże okulary przeciwsłoneczne oraz miejska torba, którą najczęściej nosi na przegubie ramienia. Victorię rzadko możemy zobaczyć w płaskich butach. Najczęściej nosi wysokie szpilki i platformy. Swoim stylem podkreśla nie tylko nienaganną sylwetkę, ale także siłę, niezależność i kobiecość.