Hit sezonu: biurowy look

Sezon jesień-zima 2017/18 obfituje w mnóstwo, szalenie intrygujących trendów. Jednym z nich jest biurowy look będący połączeniem elegancji i kobiecości. To swoisty manifest i pochwała profesjonalizmu i pewności siebie, które powinny nam towarzyszyć każdego dnia, nie tylko w pracy. Co proponują nam w tym sezonie projektanci? 

Na wybiegach u Stelli McCartney, Balenciagi oraz Calvina Kleina dominowały przede wszystkim eleganckie garnitury w stalowym kolorze, oversizowe płaszcze w angielską kratę oraz sukienki o kroju marynarki. Victoria Beckham dołożyła do tego zestawu jeszcze ołówkowe spódnice midi, kamizelki i koszule z żabotami. Ciekawe konstrukcje i kroje sprawiają, że mamy wrażenie, jakby ubrania te zostały właśnie wyciągnięte z męskiej szafy i zaadaptowane na nasze kobiece potrzeby. Stylizacje jesienno-zimowe jeszcze nigdy nie wyglądały tak interesująco!

W tym sezonie biurowy szyk nabierze całkiem nowego znaczenia! W co warto zainwestować? Na topie będą przede wszystkim eleganckie damskie garnitury, ołówkowe sukienki, kreacje podkreślające ramiona, sukienki o kroju marynarki spięte w pasie gorsetem, dopasowane spódnice midi, kamizelki w kratę, wełniane płaszcze oversize oraz obszerne trencze. Każda z nas powinna zainwestować również w białą koszulę z żabotem lub efektownym wiązaniem pod szyją. Projektanci polecają, by szykowne szarości przełamywać bardzo kobiecymi i wyrazistymi dodatkami. Twój look świetnie dopełnią czerwone szpilki, duża broszka zapięta na klapie marynarki, długi szal o krzykliwym wzorze oraz modna torebka z mocnym odcieniu. Ważne, by stylizacja mimo męskich pierwiastków nabrała kobiecego wyrazu.

Fot. Pinterest.com