Królowe Vogue'a, czyli modelki, które najczęściej pojawiały się na okładkach magazynu

Amerykański "Vogue" jest uznawany za najbardziej wpływowy magazyn o modzie. Od początku swego istnienia, czyli od 1982 roku współpracuje z najlepszymi fotografami oraz ilustratorami mody. Sesje zdjęciowe ukazujące się na łamach magazynu są prawdziwymi dziełami sztuki i symbolami swoich czasów. Przed bohaterką fotografii okładkowej otwierają się z kolei drzwi do wielkiej kariery. Poznajcie modelki, które najczęściej gościły na okładkach "Vogue US"! 

 

"Vogue" słynie z hipnotyzujących ujęć i niebanalnych kadrów. Każda okładka jest inna, każda podkreśla indywidualizm i atrakcyjność swoich bohaterek. Znalezienie się na jednej z nich jest ogromnym wyróżnieniem i wielkim przełomem w karierze każdej modelki. W ciągu 125 lat istnienia kultowego "Vogue US" na rynku pojawiło się ponad 1500 numerów pisma. Na okładkach gościły również najsłynniejsze aktorki, piosenkarki oraz "it girls". Na szczycie rankingu kobiet, które pojawiały się najczęściej na pierwszej stronie znalazły się modelki, które dziś są prawdziwymi ikonami branży high fashion. Poznajcie je wszystkie!

Lauren Hutton to modelka odkryta przez legendarną redaktor naczelną amerykańskiego "Vogue'a" Dianę Vreeland. Hutton była ucieleśnieniem piękna dominującego w latach 70. Długie blond włosy, opalona skóra, delikatne rysy i hipnotyzujące spojrzenie. Modelkę wyróżniała na tle innych również diastema. Portrety z jej udziałem były zalotne, dziewczęce i szalenie zmysłowe. Lauren dzięki swojej nieprzeciętnej urodzie zdobiła okładkę "Vogue'a" aż 26 razy!

Jean Shrimpton to modelka, która ma na swoim koncie aż 20 okładek amerykańskiego wydania magazynu "Vogue". Pochodząca z Wielkiej Brytanii gwiazda wyróżniała się dziewczęcą buzią, eteryczną budową ciała oraz wielkimi oczami. Na pierwszy rzut oka można by rzec, że przypomina swoją koleżankę po fachu Twiggy. Regularne rysy twarzy i zmysłowe spojrzenie Shrimpton zachwycały wszystkich!

Karen Graham to posiadaczka niezwykle klasycznej i kobiecej urody. Regularne rysy twarzy, delikatne fale we włosach, zalotny uśmiech i duże niebieskie oczy to jej cechy charakterystyczne. Modelka pojawiła się na okładce "Vogue'a" aż 20 razy. Przez wiele lat była również twarzą kosmetyków marki Estee Lauder.

 

Cindy Crawford to niekwestionowana ikona swoich czasów. Długowłosa brunetka z charakterystycznym pieprzykiem nad ustami błyskawicznie zdobyła sławę i podziw branży fashion. Największy rozkwit jej kariery przypadł na lata 90. Wtedy żaden pokaz nie mógł odbyć się bez niej! Seksowna Crawford była ucieleśnieniem pragnień nie tylko mężczyzn, ale i kobiet. Topmodelka pojawiła się na okładkach amerykańskiej "biblii mody" aż 17 razy!

Claudia Schiffer spoglądała na czytelników amerykańskiego "Vogue'a" aż 17 razy. Zmysłowa blondynka z zalotnym uśmiechem i dużymi niebieskimi oczami była kwintesencją standardów piękna dominujących w latach 90. Supermodelka błyskawicznie zrobiła karierę i zdobyła pozycję, o jakiej może marzyć niejedna dziewczyna!

Fot. Pinterest