O tym marzy każda stylowa kobieta

Każda stylowa kobieta ma świadomość tego, w czym dobrze wygląda i które ubrania oraz dodatki najlepiej odzwierciedlają jej osobowość. Nie boi się bawić modą, jednak zawsze jest ubrana stosownie do okazji. Co chętnie zobaczyłaby wiszącego w swojej szafie? Oto top 5 produktów, o których marzy każda z nas! 

 

1. Torebka Hermes Birkin. Klasyczny skórzany kuferek z kłódką to bez wątpienia obiekt pożądania kobiet na całym świecie. Aby wejść w jego posiadanie należy jednak zapisać się na listę oczekujących. Proces ten trwa zazwyczaj około dwóch lat, jednak wcale nie jest jednoznaczny z tym, że torebkę uda się zakupić. Dom mody Hermes często wycofuje bez wcześniejszego uprzedzenia konkretne modele torebek. Pierwszeństwo w posiadaniu dodatków tej marki mają natomiast gwiazdy. Za najtańszego Birkina trzeba zapłacić ponad 30 tysięcy złotych. Trudny do zdobycia towar, długi czas oczekiwania na zakup oraz wysoka cena powodują, że torebka jest wyznacznikiem luksusu.

2. T-shirt Gucci to prawdziwy rarytas dla wszystkich trendsetterek. Biała koszulka z logo domu mody Gucci utrzymana w klimacie lat 90 kosztuje jednak ponad 2 tysiące złotych. T-shirt z nadrukiem vintage noszą więc głównie gwiazdy oraz blogerki modowe.

3. Szpilki Loubotin z charakterystyczną czerwoną podeszwą są obiektem pożądania kobiet na całym świecie. Słyną z wysokiej jakości wykonania, idealnego wyważenia oraz oryginalnych wzorów, fasonów i kolorów. Ich cena waha się jednak od 1200 zł. Znakiem rozpoznawczym szpilek od Loubotina jest czerwona podeszwa. Jak się jednak okazuje, projektant pomalował ją na ten kolor przypadkiem. Wpatrując się w swój szkic stwierdził, że czarna podeszwa jest banalna. Gdzieniegdzie na jego rysunku widniały natomiast białe prześwity. W tym samym czasie modelka będąca na przymiarkach w tym samym pokoju malowała paznokcie na czerwono. Loubotin zabrał jej flakonik i przemalował podeszwę buta, co okazało się strzałem w dziesiątkę! Charakterystyczny kolor jego szpilek został nawet zarejestrowany w Instytucie Identyfikacji Kolorów Pantone!

4. Torebka Chanel 2.55 jest obiektem pożądania stylowych kobiet nie tylko ze względu na ponadczasowy wygląd i wysoką jakość wykonania, ale także dlatego, że ma niesamowitą historię powstania oraz ogromną wartość inwestycyjną. Kultowa "Chanelka" powstała w lutym 1955 roku, stąd też wzięła się jej nazwa - 2.55. Gabrielle Chanel zainspirowana żołnierskimi torbami i paskami na których je nosili postanowiła stworzyć coś na ich wzór, jednak w kobiecym, eleganckim wydaniu. Do małej torebki z klapką dołączyła metalowy łańcuszek. Chanel 2.55 pełna jest symbolicznych znaczeń. Burgundowa podszewka wewnątrz nawiązuje do koloru mundurków noszonych przez dzieci w klasztorze, w którym wychowała się projektantka. Wewnętrzna przegroda powstała natomiast z myślą o listach miłosnych Gabrielle. Wewnętrzna przegródka w przedniej klapie przeznaczona była z kolei na pieniądze. Oryginalne zapięcie modelu 2.55 miało kształt prostokątny i nie zawierało żadnego logo. Chanel nazwała je "Madamoiselle lock", co miało podkreślać jej status panny. Ceny klasycznej chanelki rozpoczynają się od 18 tys. zł za najmniejszy model i sięgają nawet do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Pasjonaci modeli vintage są w stanie zapłacić nawet wielokrotność pierwotnej ceny.

5. Mokasyny Gucci to buty idealne na wiosnę. Klasyczne, skórzane półbuty z klamrą na czubku są ponadczasowe i doskonale komponują się zarówno z prostymi jeansami i T-shirtem, jak i prostą sukienką trapezową. Poza tym są szalenie wygodne. Ich cena wynosi ok. 2,5 tys. złotych.

Fot. Pinterest.com