Szczegóły ślubu Meghan i Harry'ego

To jeden z najgorętszych newsów mijającego roku. Książe Harry i Meghan Markle zaręczyli się i planują ślub. Kiedy i gdzie odbędzie się ceremonia? Kto zaprojektuje suknię dla przyszłej księżniczki? Na te i inne nurtujące Was pytania postanowiliśmy poszukać odpowiedzi w angielskich mediach. Poznajcie najnowsze szczegóły dotyczące ślubu pary! 

 

Poznali się dzięki wspólnemu znajomemu, który zorganizował im randkę w ciemno. Meghan i Harry udali się na niezobowiązującego drinka i... od razu między nimi zaiskrzyło! Zaledwie kilka miesięcy później książe poprosił swoją wybrankę o rękę. Działo się to podczas wspólnego pieczenia kurczaka. W wywiadzie dla BBC Meghan wyznała, że była to dla niej ogromna niespodzianka, ale jednocześnie coś bardzo naturalnego i romantycznego. Harry natomiast zdradził, że jego przyszła żona nie dała mu dokończyć zdania pytając, "czy mogę już powiedzieć tak?". Meghan otrzymała od księcia zaprojektowany przez niego pierścionek, w którego centrum znajduje się diament z Botswany otoczony dwoma brylantami z prywatnej kolekcji księżnej Diany. Zaręczyny pary potwierdził Pałac Kensington, w którego ogrodach odbyło się spotkanie Meghan i Harry'ego z dziennikarzami. Kiedy odbędzie się ceremonia zaślubin?

Z oficjalnego komunikatu Pałacu Królewskiego wiemy, że ślub Meghan Markle i Księcia Harry'ego odbędzie się 19 maja 2018 roku, czyli zaledwie miesiąc po narodzinach trzeciego dziecka księżnej Kate i Williama. Meghan Markle wyjdzie za księcia w kaplicy świętego Jerzego w zamku królewskim na Windsorze. Mimo, że jest rozwódką nic nie stoi na przeszkodzie wzięcia ślubu kościelnego, gdyż anglikanie dopuszczają rozwiedzione osoby do ponownego powiedzenia sakramentalnego "tak". Aktorka ma zostać przed ślubem ochrzczona właśnie w obrządku anglikańskim. Rzecznik rodziny królewskiej poinformował również, że Markle będzie się ubiegać o angielskie obywatelstwo.

Jak donoszą brytyjskie media drużbą księcia Harry'ego będzie jego starszy brat, William. Druhną Meghan ma natomiast zostać jedna z jej bliskich przyjaciółek. Plotki głoszą, że para to ogromni fani... bananów i chcą, by ich ślubny tort był właśnie z tych owoców. Wszyscy zastanawiają się również kto miałby zaśpiewać na weselu Meghan i Harry'ego. Podobno do grona ich ulubionych artystów należą Ellie Goulding i Ed Sheeran, więc to właśnie ich typuje się na gwiazdy wieczoru.

Królewski ekspert LIoyd Webber w jednym z wywiadów wyznał, że Meghan Markle nie będzie nosić tytułu królewskiego, ponieważ nie można go uzyskać poprzez małżeństwo. Księżna Diana czy księżna Kate są tak powszechnie nazywane, jednak nie posiadają takiego tytułu. Status społeczny Meghan będzie więc określany jako "jej królewska wysokość księżniczka Meghan i książe Harry z Walii.

Kto zaprojektuje suknię ślubną Meghan Markle? W przeciwieństwie do księżnej Diany i Kate Middleton, które nosiły białe suknie stworzone przez brytyjskich projektantów mody (David Emmanuel i Sarah Burton dla Alexandra McQueena) powszechnie uważa się, że odejdzie ona od tradycji i w najważniejszym dniu swojego życia wybierze twórcę spoza Wielkiej Brytanii. Do jej ulubionych twórców mody ślubnej należy Delphine Manivet i Christos Costarellos, ponieważ ich dzieła są wyjątkowe i piękne w swojej prostocie. Markle jest też fanką Ellie Saab i J Mandel, gdyż ich kreacje są spektakularne i niezapomniane.