• Biżuteria x

 „Diamenty to najlepsi przyjaciele kobiety”. Która z nas nie zna tego słynnego zdania wypowiedzianego przez Marilyn Monroe? Oczywiście większość z nas nie stać na biżuterię z prawdziwymi diamentami, ale powiedzenia tego, też nie trzeba brać zbyt dosłownie. Kobiety po prostu kochają błyskotki. Nie ważne czy jest to elegancka biżuteria wykonana z metalu szlachetnego, czy biżuteria sztuczna. Ważne, aby podkreślała ona kobiece piękno i indywidualność każdej z nas.

Aby modna biżuteria spełniała swoje zadanie, należy przez chwilę zastanowić się przede wszystkim, w jakich okolicznościach będzie ona noszona. Bowiem nawet biżuteria sztuczna może być przysłowiową wisienką na torcie w eleganckiej lub też oficjalnej stylizacji. Odpowiednio dobrane dodatki mogą pomóc w stworzeniu romantycznej kreacji na randkę, dodać seksapilu stylizacji imprezowej, lub być po prostu modnym dopełnieniem codziennego casualowego looku.

W obecnych czasach mamy wręcz nieograniczony wybór wzorów i modeli oryginalnej biżuterii. Jest to idealne wyjście dla każdej z nas, bowiem pozwala to na tworzenie tysiąca różnorodnych wariacji i kombinacji danej stylizacji.

Nie ma jednej zasady odnoszącej się do tego, kiedy nosić konkretny dodatek, a kiedy nie. Uniwersalnym rozwiązaniem jest oczywiście dobieranie biżuterii do stroju pod kątem koloru czy też faktury. Oczywiście odważne panie spokojnie mogą postawić na kontrast. Taki wybór bez wątpienia nada stylizacji nietuzinkowego wyrazu i podkreśli ich zadziorny charakter. Takie rozwiązania są coraz bardziej modne i widoczne nie tylko na paryskich wybiegach, ale i na naszych ulicach.

Ale jaką biżuterię wybierać? Jak było wspomniane nie ma na to jednej odpowiedzi i zależy to tylko i wyłącznie od gustu. Jedne z nas postawią na modny minimalistyczny naszyjnik, a inne chętniej sięgną po kolorowe, ogromne kolie. Podobnie z kolczykami. Część z nas wybierze niewielkie, eleganckie sztyfty, a inne ożywią swoją kreację dużymi kolczykami w stylu etno. Możliwości są nieskończone. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.