Rękawiczki większości z nas kojarzą się niezaprzeczalnie z zimą. Jednak nie do końca musi tak być. Bardzo często sięgamy po nie już na jesieni, lub też wczesną wiosną. Nic dziwnego, skoro jest to jeden ze skuteczniejszych sposobów ochrony wrażliwej skóry dłoni w chłodne dni.

Ważnym pytaniem jest, jakie fasony rękawiczek wybierać w poszczególne pory roku. Jeśli chodzi o rękawiczki na jesień, czy też wiosnę, dobrym wyborem będą cienkie rękawiczki skórzane, najlepiej te nieocieplane. Są one delikatne i komfortowe, a jednocześnie chronią przed jeszcze chłodnym powietrzem. Dla osób, które wolą bardziej sportowy wygląd, idealnie sprawdzą się modele wykonane z cieńszej, przyjemnej dla skóry bawełny. Innym oryginalnym wyjściem jest zakup rękawiczek bez palców. Niewątpliwie skórzane mitenki będą jednocześnie stylowym dodatkiem do modnej stylizacji. Dla większych zmarzluchów, proponowane są te modele wykonane z cienkiej włóczki, posiadające pomysłowe „kieszonki”, w których zawsze można dogrzać zmarznięte palce.

Równie duże pole do popisu serwują nam rękawiczki na zimę. Przed zakupem wymarzonej pary, najpierw należy określić, jakie konkretnie fasony nas interesują. Czy są to klasyczne modele pięciopalczaste, jednopalczaste, czy może mitenki? Po jego określeniu, czas na materiał. Niewątpliwie ponadczasowym wyborem będą rękawiczki skórzane. Jednak do wyboru mamy całą gamę najróżniejszych rodzajów. Niewątpliwe jednym z ciekawszych trafień mogą okazać się rękawiczki wykonane z futerka. Jeśli jednak potrzebujemy czegoś bardziej casualowego, warto rozejrzeć się za modelami wykonanymi z wełny, bądź też grubego polaru. Takie rękawiczki dodatkowo możemy wybrać w dowolnym, pasującym do nas kolorze, a nawet dopasować dominujący na nich wzór, który będzie idealnym dopełnieniem zimowej stylizacji.