Bluzki i tuniki niezaprzeczalnie stanowią najliczniejszą część damskiej garderoby. Z krótkim bądź długim rękawem. Wizytowe, casualowe czy tez sportowe - bez znaczenia. Ważnym jest, że odpowiedni dobór bluzki do wymaganej sytuacji jest dziecinny prosty. Nic więc dziwnego, że stanowi ona ważniejszą cześć, a nawet podstawę codziennej stylizacji.

Dzieje się to przede wszystkim przez fakt, ze obecnie w każdym dowolnym sklepie mamy do wyboru wiele najróżniejszych modeli i fasonów. Zdecydowanie odeszły już czasy, kiedy to bluzki były proste i bez jakiegokolwiek wyrazu. Teraz dzięki nieskończonej liczbie wzorów i kolorów bezproblemowo możemy podkreślić swój własny styl i charakter.

Dlatego tez przy wyborze nowej bluzki warto zwracać uwagę na wzory. Może to być niewielka aplikacja, grafika, czy też napis, jednak najlepszym wyborem będzie zdecydowanie się na model, który w całości pokryty jest jakimś printem. W tej materii obowiązuje praktycznie całkowita dowolność i swoboda. Jednak, jeśli do końca nie jesteś zbyt wielką fanką tego typu rozwiązań, równie dobrym strzałem będzie wybór bluzki ze wstawkami ze eko-skóry, która jest niewątpliwym hitem w ostatnim czasie.

Jeśli zależy nam np. na bardziej wyjściowej wersji, dobrym wyjściem będzie postawienie na tuniki. Bez problemu można je wykorzystać podczas większych wyjść, na imprezę, albo po prostu, na co dzień. Dzięki nieograniczonej wyobraźni projektantów, każda z nas może mieć pewność, ze bez większego problemu odnajdzie swój wymarzony fason.  Dodatkowo tuniki są genialnym rozwiązaniem dla kobiet, które przede wszystkim poszukują na co dzień wygody, nie tracąc przy tym nic z kobiecości. Dlatego tą samą tunikę można wykorzystać podczas oficjalnego spotkania, uzupełniając ją np. klasycznie skrojoną marynarką, a podczas wieczornego wyjścia do klubu dodać do niej jakąś modną i wyróżniającą się w tłumie biżuterię.