• Bluzki z długim rękawem x

W okresie jesienno-zimowym główną częścią stroju jest bluzka z długim rękawem. Mylą się ci, którzy twierdzą, ża nie można bazując na niej stworzyć ciekawej i modnej stylizacji. Era bluzek szytych w taki sam, nudny, nieodznaczający się niczym szczególnym sposób odeszła już dawno temu w zapomnienie.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli takich bluzek, co zdecydowanie ułatwia stworzenie wymarzonej stylizacji bez względu na porę roku. Warto jednak zwrócić uwagę na największe modowe trendy sezonu.

Niewątpliwie już od jakiegoś czasu prym w modzie kobiecej wiedzie ekoskóra. Materiał ten widoczny jest już niemal w każdej części garderoby. Nie inaczej jest z bluzkami. Najczęściej spotykamy modele ze skórzanymi rękawami lub lamówkami po bokach. Jednak dosyć często występują również modele ze skórzanymi kieszonkami, kołnierzykami, czy też nadrukami. W przypadku wyboru takiej bluzki należy jednak pamiętać o umiarze w doborze biżuterii. Warto postawić tu na niewielkie kolczyki lub delikatny naszyjnik.

Modelem, który cieszy się jeszcze większą i zdecydowanie dłuższą popularnością jest oversize. Są to ubrania uniwersalne, pasujące na panie noszące rozmiar od s do l. Jest to idealne rozwiązanie dla kobiet, które oczekują od swojego stroju swobody i braku skrępowania. Fason ten jest również idealny dla pań, które pragną ukryć mankamenty własnego ciała, bowiem doskonale maskują one większe brzuszki oraz optycznie zwężają ramiona. Również panie o mniejszym biuście powinny zaprzyjaźnić się z tym fasonem, bowiem pięknie eksponuje on dekolt.

Jeśli chodzi o nowości, mamy tu przede wszystkim modele z rozcięciami na plecach. Taka bluzka z długim rękawem przeważnie ma luźniejszy fason, dzięki czemu również doskonale maskuje niedoskonałości ciała, przy jednoczesnym eksponowaniu pięknej linii pleców. Dodatkowo jest to idealny fason dla kobiet, które pragną wypróbować bardzo modne ostatnimi czasy wisiorki noszone „na odwrót” – wisiorem na plecach.