• Kurtki x
Spodnie RUE de FEMME

Spodnie RUE de FEMME

279.99 zł 84.00 zł Zobacz
Koszula Superdry

Koszula Superdry

229.99 zł 115.00 zł Zobacz

Bez problemu każda kobieta jest w stanie wymienić kilka, a nawet może i kilkanaście rodzajów kurtek – w przeciwieństwie do mężczyzn, dla których prawdopodobnie istnieje tylko wersja zimowa i letnia, nie ujmując nic naszym panom. 

Najogólniejszy podział obejmuje modele przeznaczone na poszczególne pory roku, od wiosny, aż po zimę. Wczesną wiosną i jesienią przeważnie wykorzystujemy ten sam rodzaj kurtki. Przeważnie są to lekkie parki, albo cieńsze wersje kurtek puchowych. Idealnie jeszcze jak kurtki tego typu posiadają kaptur, który doskonale sprawdza się podczas chłodniejszych i wietrznych dni. W tych porach roku dużym powodzeniem cieszą się również kurtki przeciwdeszczowe, które doskonale nadają się na dni z kapryśną, deszczową pogodą. 

Zimą niewątpliwie królują kurtki puchowe. Zapewniają one idealną izolację, zabezpieczając organizm przed wychłodzeniem i utrzymując jego ciepło na odpowiednim poziomie. Należy jednak pamiętać aby przed zakupem kurtki puchowej sprawdzić jej skład. Niejednokrotnie tańsze wersje, posiadają syntetyczne wypełnienie, które niestety nie sprawdza się tak jak powinno. Prawdziwe kurtki puchowe zawierają np. puch gęsi – to właśnie on stanowi doskonałą izolację przed mrozem, jednocześnie sprawiając, że kurtka jest niezwykle lekka i dzięki temu wygodna w użytkowaniu. 

Ostatnimi czasy również coraz większą popularność zdobywają kurtki outdoorowe. Niegdyś używane jedynie przez wprawionych turystów, obecnie zyskują zainteresowanie szerszego grona odbiorców. Kurtki te dzięki swoim właściwościom chronią doskonale przed wiatrem i deszczem. Dodatkowo dzięki specjalnym powłokom, chronią ciało przed przegrzaniem, skutecznie odprowadzając wilgoć na zewnątrz oraz skutecznie zatrzymują ciepło, nie dopuszczając przy tym chłodu z zewnątrz. Dlatego też kurtki outdoorowe, sprawdzą się niejednokrotnie podczas zwykłych wypadów za miasto, a nawet podczas codziennych miejskich spacerów. W końcu wygoda i komfort dostępna jest dla wszystkich.