• Marynarki x
More & More Żakiet marine

More & More Żakiet marine

589.00 zł 500.65 zł Zobacz
2nd Day JULY Żakiet navy

2nd Day JULY Żakiet navy

1389.00 zł 694.50 zł Zobacz
Trussardi Jeans - Żakiet

Trussardi Jeans - Żakiet

1549.00 zł 869.90 zł Zobacz
comma Żakiet taupe

comma Żakiet taupe

399.00 zł 319.20 zł Zobacz
YAS YASSLADY Żakiet black

YAS YASSLADY Żakiet black

299.00 zł 239.20 zł Zobacz
Marella AEGEAN  Żakiet black

Marella AEGEAN Żakiet black

1299.00 zł 1104.15 zł Zobacz
Vila VIZIP Żakiet vetiver

Vila VIZIP Żakiet vetiver

249.00 zł 211.65 zł Zobacz
Vila VIZIP Żakiet black

Vila VIZIP Żakiet black

249.00 zł 211.65 zł Zobacz
Filippa K TEA Żakiet navy

Filippa K TEA Żakiet navy

1239.00 zł 743.40 zł Zobacz

Nie ma chyba kobiety, która nie miałaby jakiejkolwiek marynarki w swojej szafie. Jest to tego typu ubranie, które przede wszystkim kojarzy nam się z elegancją. Jednak bogactwo oferowanych obecnie fasonów i wzorów, pozwoli na dobranie odpowiedniego żakietu również do mniej formalnych okazji. Elegancka marynarka jest również tym rodzajem ubrania, dzięki któremu jesteśmy w stanie doskonale wymodelować swoją sylwetkę. Należy jednak w pierwszej kolejności wiedzieć, jak dobierać odpowiednie fasony do swojej figury.

Najbardziej komfortową sytuację mają oczywiście panie z sylwetką tzw. klepsydry. Dzięki idealnym proporcjom praktycznie każdy model będzie wyglądał na takiej osobie olśniewająco. Jedyną istotną rzeczą, na którą ewentualnie klepsydry mogą zwracać uwagę, to detale za pomocą których można dodatkowo podkreślić preferowane przez siebie atuty.

Jabłka i gruszki muszą z kolei ostrożniej dobierać fasony. W przypadku pań posiadających pierwszy tym figury, ważne aby marynarka była mocno taliowana, tak aby optycznie zwęzić talię i tym samym odwrócić uwagę od pełniejszych kształtów w okolicach brzucha. Konieczne jest również wybieranie nieco dłuższych modeli tak, aby skutecznie zamaskować niechciane fałdki. Z kolei gruszki w pierwszej kolejności muszą pomyśleć o wyrównaniu proporcji ciała pomiędzy jego górną, a dolną partią. Idealnie sprawdzą się do tego modele z wszytymi poduszkami na ramionach, lub marynarki z jakimiś aplikacjami w tym miejscu.

Na co dodatkowo zwracać uwagę? Oczywiście czarna, elegancka marynarka to już klasyk. Jednak warto spróbować pobawić się modą i postawić na model mniej formalny. Np. doskonałym wyborem na co dzień, będzie sportowa marynarka wykonana z dresowej dzianiny. Będzie ona wyglądała dobrze nawet w połączeniu ze spódnicami, czy też eleganckimi spodniami, co pozwoli nam stworzyć bardziej formalną stylizację. Godne uwagi są również marynarki o fasonie typu waterfall – idealnie zamaskuje on niechciane boczki, drobniejszym paniom nada pełniejszych kształtów, a całej stylizacji niezwykle modnego i efektownego looku