• Obuwie x
Missguided Sandały nude

Missguided Sandały nude

189.00 zł 151.20 zł Zobacz

Chyba nie ma ani jednej kobiety na świecie, która pogardziłaby nową parą butów w swojej szafie. Jak można dowiedzieć się z różnych statystyk, przeciętna Polka posiada w swojej „kolekcji” co najmniej 13 par różnego typu obuwia.

Dla niektórych, szczególnie dla mężczyzn, taka liczba może wydawać się strasznie wysoka. No ale chyba nie dla kobiet. Tak jak w przypadku płci przeciwnej, utarło się mówić iż posiada ona średnio 2 pary obuwia – eleganckie i sportowe – tak w przypadku kobiet, nie jest to już takie oczywiste.

Rodzaje i fasony obuwia damskiego są wręcz niezliczone.  Tak samo ich podziały. Chyba każda z nas potrafiłaby zrobić szczegółowy podział tworząc w ten sposób pokaźną piramidkę.

Od czego zacząć? Przede wszystkim dzielimy obuwie ze względu na porę roku. Inny model założymy w lato, a inny zimą. Wiosna i jesień również posiadają swoje sztampowe fasony. Dalej możemy przyjrzeć się bliżej modelom i temu, w jakich okolicznościach obuwie będzie wykorzystywane. Oczywiście najprostszy podział to taki, uwzględniający obuwie eleganckie, czy też wizytowe, obuwie sportowe oraz takie, które chętnie zakładamy na co dzień – na miasto, do szkoły, do pracy.

Zaopatrując się w nową parę butów ważne jest zwrócenie uwagi na materiał z jakiego są one wykonane. Oczywiście na rynku dostępne są modele wykonane z przeróżnych materiałów: od tekstylnych, po skórę, czy też tworzywa sztuczne, np. gumy. To, jaki rodzaj materiału wybierzemy oczywiście zależy tylko i wyłącznie od naszych preferencji i upodobań. Należy jednak pamiętać o późniejszej wygodzie i komforcie noszenia. Przykładowo, należy unikać letnich butów wykonanych z tworzyw sztucznych, tym bardziej jeśli nie posiadają odpowiednich wycięć, bez których stopa nie będzie mogła swobodnie oddychać, przez co narazimy ją na przegrzanie, które może doprowadzić do obtarć i odparzenia. 

Podobne sytuacje możemy wyliczać w nieskończoność. Jakie więc wybrać obuwie, aby było ono jak najbardziej uniwersalne? Odpowiedź jest prosta. Wystarczy postawić na ponadczasową skórę. W obuwiu wykonanego z tego typu materiału, stopa „oddycha” i dodatkowo but dopasowuje się do jej kształtu, tym samym zapewniając maksymalną wygodę użytkowania.