Wiosna to taki okres w roku, kiedy cała zawartość szafy zostaje przewrócona o 180 stopni. Grube swetry i ciężkie buty zostają zepchnięte na jej tyły, a ponownie do łask powracają letnie zwiewne sukienki i pasujące do niej buty.

Niezmiennie prym wśród obuwia wiosennego i letniego wiodą baleriny. Jest to ulubione obuwie większości z nas. Nic dziwnego. Są one niezmiernie wygodne i uniwersalne – doskonale będą wyglądały z każdą jedną stylizacją. Od tych sportowych, po formalne.

Jest to idealny fason dla każdej kobiety, niezależnie od figury. Małą podpowiedzią, dla osób niskich może być to aby wybierały one baleriny w jasnych kolorach, tak aby optycznie wydłużyć sobie nogi. Co do fasonów, trudno polecić coś konkretnego. Co sezon zostajemy zasypywane nowymi propozycjami i rozwiązaniami projektantów. Dlatego wybór modelu, koloru i wzoru pozostaje już kwestią naszego indywidualnego gustu. Mimo to zawsze dobrym wyborem będą baleriny w klasycznym, neutralnym kolorze, np. czarnym, szarym, brązowym. Będą one pasowały do każdego stroju. Warto jednak zainwestować w przynajmniej jedną parę, w ulubionym kolorze lub wzorze. Niezmiernie modne ostatnimi czasy są kolory neonowe. A może wzór geometryczny? Dzięki takim ciekawym rozwiązaniom zdecydowanie nie przejdziesz niezauważona.

Wybierając modne baleriny, warto również zwrócić uwagę na dobrej jakości materiał. Zdecydowanie najlepszym wyborem okażą się skórzane baleriny, nie tylko ze względu na jakość, ale i komfort noszenia. Taki but z łatwością dopasuje się do naszej stopy, a naturalny materiał pozwoli jej na swobodne „oddychanie”. Ekoskóra również nie będzie złym wyborem. Zwykle takie buty charakteryzują się niższą ceną, co nie zawsze musi oznaczać gorszej jakości. Z kolei dla kobiet podążających za nowinkami modowymi, polecane są baleriny wykonane z tworzyw sztucznych np. gumy. Należy jednak pamiętać aby obuwie tego typu miało odpowiednie wycięcia, pozwalające na odpowiednią cyrkulację powietrza.