Kiedy w końcu ustępują upały, warto sięgnąć w głąb szafy i przypomnieć sobie o niezawodnych botkach. Ten rodzaj obuwia, przeważnie na jesień, już jakiś czas temu zawojował świat mody i nie zapowiada się aby szybko z niego zniknął. I bardzo dobrze! Różnorodność fasonów jest tak duża, że każda z nas bez problemu znajdzie odpowiedni model, idealnie odzwierciedlający własny styl i charakter.

Chcesz wybrać dla siebie modne botki? Jest kilka sztandarowych fasonów, które zdecydowanie wiodą prym nad innymi. Jednymi z najczęściej wybieranych modeli, są botki na słupku. Dzięki niemu but jest niezmiernie stabilny. Poza tym obcas, to obcas. Chyba nie trzeba przekonywać jak dzięki niemu wizualnie, fantastycznie wydłużymy sobie nogi?

Kolejnym chętnie wybieranym typem są botki nawiązujące do klasycznych butów motorowych. Zwykle ozdabiane są one najróżniejszymi ćwiekami lub klamrami. Mimo swojej „ciężkości” będą doskonale komponują się nawet ze spódnicami. Jeśli jednak wolałabyś nieco lżejszą wersję, sięgnij po płaskie sznurowane workery. Będą one idealne w połączeniu z sukienkami, dzięki czemu w łatwy sposób można uzyskać pożądany look vintage, Ostatnią, ale zdecydowanie nie najgorszą propozycją jest model z wycięciami. Jest to fason idealny dla kobiet lubiących bawić się modą i tworzyć nietuzinkowe zestawienia łączące codzienne praktyczne rozwiązania z nutką klasy.

Jednak gdy temperatura za oknem spadnie jeszcze bardziej, warto wtedy sięgnąć po buty typowo zimowe. Najlepszą opcją są wysokie kozaki, które doskonale chronią przed mrozem. Wśród najróżniejszych modeli kozaków na zimę, zawsze znajdziemy coś dla siebie. Możemy decydować spośród: oficerek, muszkieterek, kowbojek, saszek lub typowych śniegowców. Najlepiej jednak, aby preferowany model był na płaskiej podeszwie, by w przypadku dużych śniegów lub oblodzeń, mieć pełną swobodę poruszania się. Oczywiście warto mieć dodatkową, bardziej elegancką parę (nawet i na obcasie), która może przydać się na większe i bardziej formalne okazje.