• Odzież sportowa x

Odzież sportowa już dawno przestała być utożsamiana z klasycznymi bawełnianymi dresami i takim samym podkoszulkiem. Obecnie większość ludzi zwraca dużą uwagę na jakość wykonania odzieży, a co ważniejsze na jakoś materiału, który został użyty do jego produkcji.

To właśnie jakość i rodzaj tkaniny wpływa na komfort noszenia oraz wygodę podczas wykonywania najróżniejszych czynności związanych z aktywnością fizyczną. Odpowiedni materiał pozwala ludzkiemu ciału na swobodne oddychanie, a co ważniejsze, na odprowadzanie wilgoci z ciała. Dzięki temu podczas treningu, możemy być pewni, że mokre ubrania nie będą przyklejały się co chwilę do naszej skóry. Wbrew pozorom mokre ubrania również niekorzystnie wpływają na trening, dodając niechcianego obciążenia, nieświadomej o tym osobie.

Oprócz ochrony przed wilgocią, odpowiednia odzież sportowa, będzie doskonałym izolatorem. W chłodne dni będzie stanowiła ona idealne zabezpieczenie przed utratą ciepła. Ochroni to ciało przed niepożądanym wychłodzeniem. Z kolei w gorące dni, „oddychająca” tkanina, nie pozwoli na przegrzanie organizmu, zapewniając mu odpowiedni poziom wentylacji.

Niemniej ważnym aspektem, jest zakup odpowiedniego fasonu sportowej części garderoby. Do każdego sportu powinno się wybierać inny tym stroju. Przykładem mogę być tutaj najczęściej wybierane przez kobiety aktywności sportowe: bieganie i aerobik. W przypadku tego pierwszego, powinno się wybierać dobrze przylegające części stroju, dzięki czemu ruchy nie są krępowane i podczas tego rodzaju aktywności fizycznej nadaje to swobody. Z kolei podczas bardziej dynamicznych, lub wymagających rozciągania ćwiczeń podczas aerobiku, doskonale sprawdzą się ubrania luźne, w żaden sposób niekrępujące ruchu.