Płaszcze są idealną alternatywą dla zwykłych kurtek. A dzięki najróżniejszym materiałom, z których są one wykonane dobierzemy odpowiedni rodzaj do każdej pory roku. Co jednak zrobić jeśli rzeczywiście potrzebujesz przerwy od kurtki, jednak klasyczny prochowiec zbytnio do ciebie nie przemawia?

Idealnym rozwiązaniem będzie tutaj krótki płaszczyk sięgający maksymalnie za pośladki. Niestety, pomimo iż jest to oryginalne rozwiązanie, nie każda kobieta może sobie na nie pozwolić. Najmniej korzystnie będą wyglądały w nich osoby o figurze jabłka. Wysoko kończący się materiał będzie jeszcze bardziej przykuwał uwagę na problematyczną okolicę pasa, optycznie jeszcze bardziej ją poszerzając. To samo tyczy się pań o pełniejszych udach i pośladkach. Materiał kończący się na ich wysokości dodatkowo spotęguje efekt poszerzenia.

Krótki płaszcz będzie idealnym rozwiązaniem dla wysokich i szczupłych osób. Nie gorzej zaprezentują się w nim klepsydry. Ważne jednak, aby płaszcz miał wyraźnie zaznaczoną talię, lub przynajmniej posiadał pasek w tym miejscu. Z kolei panie o figurze kielicha, mają możliwość skorygowania proporcji ciała, dzięki wyborowi fasonu o szerszym dole, lub po prostu modelu ozdobionego niezwykle modną baskinką. O dziwo rodzaj zapięcia również ma znaczenie. Dwurzędowe płaszcze podpasują kobietom, które chcą optycznie powiększyć biust, lub po prostu poszerzyć korpus. Dzięki takiemu złudzeniu, fasony te będą całkiem dobrze się sprawdzać na gruszkach, które zyskają dzięki takiemu okryciu właściwych proporcji ciała.

Pozostałe kwestie to czysta formalność. Chcąc stworzyć maksymalnie oficjalną kreację, należy sięgnąć po jednolite płaszcze w klasycznym kolorze: czarnym, popielatym, beżowym, granatowym. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby trochę poeksperymentować i pobawić się modą. W tym celu warto wybrać jakiś wyrazisty kolor. Taki który pasuje do karnacji, odcieniu włosów, albo po prostu taki, który jest naszym ulubionym kolorem.