• Wełniane x

Kobiety lubiące klasyczne i eleganckie rozwiązania z pewnością nie odmówią sobie noszenia wełnianego płaszcza, podczas jesiennych pluch i mroźnych zim. Są one doskonałą alternatywą dla kurtek i płaszczy puchowych, które dla niektórych są niekorzystnym rozwiązaniem.

Płaszcz wełniany ma to do siebie, że nie poszerzając drastycznie sylwetki (jak to się dzieje np. w przypadku puchówek) doskonale chroni ciało przed chłodem, a to dzięki mocno zbitej wełnie. W tym miejscu warto się zatrzymać i właśnie zwrócić uwagę na ten szczegół. Wybierając płaszcz na zimę, koniecznie upewnij się, że w 100% wykonany jest z wełny. Tylko w takim przypadku, okrycie tego typu spełni swoje zadanie. Warto, aby w składzie znalazł się również kaszmir, który dodatkowo podniesie komfort użytkowania.

Klasyczny, elegancki płaszcz kojarzy nam się z czarnym modelem dwurzędowym, sięgającym przed kolano. Na szczęście dzisiejsza moda, oferuje nam dużo więcej rozwiązań, nie mniej stylowych. Dzięki różnorodności fasonów jesteśmy w stanie dobrać konkretny model, doskonale podkreślający walory sylwetki oraz podkreślający indywidualny styl.

Przed wyruszeniem na poszukiwania tego jedynego płaszcza, koniecznie określ kształt własnej sylwetki. Dzięki temu łatwiej będzie ci się skupić na poszukiwaniach konkretnego kroju, w którym finalnie będziesz czuła się wygodnie i niezwykle kobieco. W pierwszej kolejności kobiety o figurze jabłka. Powinny one sięgać po fasony sięgające przed kolano, które optycznie wysmuklą korpus i odwrócą wzrok od problematycznej strefy na wysokości pasa. Jeśli dodatkowo masz większy biust zdecydowanie lepszym wyjściem będzie wybranie modelu jednorzędowego.

Dla gruszek świetną propozycją będą niezwykle efektowne płaszcze z dużymi kołnierzami. Optycznie poszerzą one ramiona, wyrównując proporcje ciała. Chcesz dodatkowo ukryć masywniejsze uda lub pośladki? Wybierz fason w kształcie litery A – doskonale ukryje on mankamenty figury.