• Zimowe x

Zimą przy wysokich mrozach, niezastąpiony będzie płaszcz puchowy. Jednak jak dobrać odpowiedni model dla siebie, tak aby nie zdeformować zbytnio własnej sylwetki? Na początku warto nadmienić, że tego typu płaszcz zimowy wbrew pozorom sprawdzi się w przypadku większości figur. To nie prawda, że są one zarezerwowane tylko i wyłącznie dla szczupłych osób. Oczywiście nie można zaprzeczyć faktowi, że puchówka doda nam kilku centymetrów. Jest to nieuniknione. Jeśli chcesz tego uniknąć wybierz płaszcz wykonany z wełny, która dzięki swojemu zbiciu, minimalizuje to ryzyko. Jeśli jednak zależy Ci przede wszystkim na utrzymaniu ciepła i komforcie noszenia, przyda Ci się kilka praktycznych wskazówek odnoszących się do puchówki.

W pierwszej kolejności szukając czegoś odpowiedniego dla siebie, należy zwrócić uwagę na skład takiego płaszcza. Jak sama nazwa wskazuje musi zawierać on w swoim składzie puch – najczęściej kaczy lub gęsi. To właśnie dzięki niemu, okrycie wierzchnie chroni nas doskonale przed zimnem, a jednocześnie jest niezwykle lekkie i bardzo komfortowe w noszeniu. Jest to dosyć istotna kwestia bowiem często nieświadomie wybieramy modele, które wypełnione są jakimś sztucznym włóknem, które niestety nie sprawdza się już tak dobrze.

Płaszcz puchowy polecany jest przede wszystkim wysokim kobietom, ponieważ nie grozi im ryzyko, że optycznie skrócą swoją sylwetkę. Mniej istotne jest to czy posiadamy mniej lub bardziej pełne kształty. Wszystko zostanie doskonale zbilansowane za pomocą paska, który fantastycznie podkreśli talię. Tego typu płaszcz zimowy będzie najbezpieczniejszą opcją dla kobiet o figurze klepsydry oraz gruszki. Zdecydowanie najmniej korzystnie będą wyglądały w nich jabłka. Jednak panie o takiej figurze nie muszą całkowicie rezygnować z puchówki – dobrą alternatywą będzie wybranie kurtki tego samego typu.

Jak jeszcze zmaksymalizować efektywność zakupionego przez nas płaszcza? Warto zwrócić uwagę na modele, które posiadają wstawki np. z ekoskóry, lub innego materiału. Będą one doskonale modelowały optycznie sylwetkę. Sprytnym rozwiązaniem będzie również wybranie fasonu z szeroką gumą w okolicach talii, która dodatkowo nada lekkości figurze.