• Jeansowe x

Chyba żadnej z nas nie zdziwi stwierdzenie, że spodnie jeansowe są „nieśmiertelne”. Już któreś z kolei pokolenie kobiet je nosi, a każdego sezonu projektanci zaskakują nas nowymi projektami związanymi z nimi. Jest to również ta część garderoby, bez której większość z nas nie wyobraża sobie skomponowania codziennej stylizacji.

Do wyboru każdej z nas jest masa fasonów jeansów, dlatego nie powinno być większego problemu z wyborem, tego który będzie najodpowiedniejszy dla naszej figury.

Np. wciąż niezwykłą popularnością cieszą się spodnie typu boyfriend. Są one szerokie i wykonane z poprzecieranego, jakby spranego materiału. W sumie dokładnie to nam sugeruje nazwa. Jeansy te mają wyglądać tak jakbyśmy, co najmniej pożyczyły je od chłopaka.

Innym sztampowym modelem są jeansy typu skinny. Fason ten jest idealny dla osób szczuplejszych, jednak wbrew pozorom będzie on również dobry dla kobiet o pełniejszych kształtach, szczególnie w połączeniu z wyższym stanem – który swoją drogą zyskuje coraz większe grono wielbicielek – bowiem optycznie wysmuklają one uda. Nowością przy tym typie spodni, oprócz wysokiego stanu są również przecięcia na kolanach, co stanowi niezaprzeczalny must have sezonu.

Zdecydowaną nowością są tzw. mom jeans. Są to spodnie nawiązujące do pierwszych klasycznych jeansów jakie kiedyś były dostępne na rynku. Ich główną cechą jest szerszy fason na wysokości bioder i mocno zwężająca się ku dołowi nogawki. Początkowo fason ten wzbudzał wiele wątpliwości z powodu mocno podkreślanych optycznie bioder. Mimo wszystko mom jeans dostały swoją szansę i są coraz chętniej wybieranymi spodniami.

Od tego jakie spodnie jeansowe wybierzemy, zależą tylko i wyłącznie nasze preferencje i upodobania. Jednak zdecydowanie jest to dopiero początek w „tworzenia looku”, bowiem przy ich pomocy można stworzyć niemal każdą stylizację. Nie tylko ze względu na miejsce np. do szkoły, na imprezę, do pracy. Ale i też ze względu na styl np. rockowy, casual, hippie, grunge, biznesowy i wiele, wiele innych. Wszystko to zależy jedynie o doboru poszczególnych dodatków.