• Swetry x
  • Hummel Fashion x

Wraz końcem lata sięgamy coraz częściej i chętniej po swetry. Jest to bowiem niezastąpiona część garderoby podczas najchłodniejszych pór roku. Nic więc dziwnego, że przed rozpoczęciem tych okresów, wyławiamy z czeluści naszych szaf najcieplejsze ubrania, w tym wełniany sweter. Jest to też idealny moment na odświeżenie swojej garderoby i zaopatrzenie się w nowe i modne swetry.

Najważniejszą kwestią jest wybór odpowiedniego modelu. Powinien on przede wszystkim spełniać swoje główne zadanie, czyli przyjemnie ogrzewać. Przy zakupie nowego ubrania warto również zwrócić uwagę na fason, w którym nasza sylwetka prezentuje się najkorzystniej. Najbardziej popularnymi modelami jest oversize, który wygląda doskonale na niemal każdej figurze. Jednak panie o pełniejszych kształtach powinny najchętniej zaprzyjaźnić się z tym fasonem, bowiem doskonale maskuje on niechciane fałdki. Zyskującym popularność modelem jest, również wełniany sweter z krótszym przodem i dłuższym tyłem, który idealnie komponuje się ze spodniami bądź spódnicą z podwyższonym stanem. Takie rozwiązanie będzie idealne dla szczupłych osób.

Jeżeli chodzi o kolor i fakturę obowiązuje tu dowolność. Dostępność niezliczonych modeli z pewnością trafi w gusta każdej kobiety. Nie ma możliwości żeby któraś z pań nie znalazła czegoś dla siebie. Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na swetry we wzory, w szczególności niezmiernie modne tzw. azteckie oraz te posiadające grube sploty i warkocze. W ich wypadku na dalszy plan schodzi fason oraz kolor. Najważniejsza jest tekstura i oryginalność tworzącego go splotu.

Innym niezwykle modnym trendem jest dodawanie wstawek z materiału skóropodobnego. Ten ciągle utrzymujący się trend widoczny jest w niemal każdej części garderoby. Nie inaczej jest w przypadku swetrów. Skórzany akcent najczęściej dodawany jest w okolicy łokcia lub jako część konkretnej aplikacji. Ostatnimi czasy skóra chętnie zamieniana jest na wstawki z futerka, dzięki czemu sweter zyskuje bardziej elegancki wygląd.